LUT-SPAW-logo-Biale

ul. Zakrzowska 21 A
51-318 Wrocław

+48 71 326 93 95

Lutowanie płomieniowe

Stanowisko lutownicze to miejsce do obróbki cieplnej materiałów. Powinno być ono wyposażone w wysokiej jakości akcesoria do lutowania oraz materiały, by zapewnić najwyższą jakość połączenia, ale i przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szereg narzędzi do lutowania jak palniki i reduktory o odpowiednich parametrach, właściwie dobranych do konkretnych technologii lutowania.
o-firmie1
o-firmie3
luts-spaw-materialy-lutownicze2401

PALNIKI

Jako specjaliści w zakresie lutowania oferujemy ręczne palniki do lutowania, z których na co dzień korzystają zawodowcy. W asortymencie znajdują się palniki lutownicze czołowych producentów, o wysokiej wydajności i niezawodności, które dobierane są odpowiednio do rodzaju prac, tak by idealnie zapewnić wygodę operatora, zwłaszcza w przypadku pracy ciągłej. Wydajności palnika i dostosowanie do charakteru wykonywanej pracy możliwe jest przez zastosowanie końcówki o odpowiedniej mocy. Oferujemy szeroki wybór nasadek, przez pojedyncze, widełkowe oraz wielootworowe pojedyncze, a także widełkowe nadające się do szybkiego podgrzewania i lutowania elementów. Lutowanie palnikiem wiąże się z użyciem gazu, który najczęściej jest mieszanką propanu-butanu, gazu ziemnego, acetylenu i tlenu w różnych kombinacjach.

REDUKTORY

Reduktor do gazu jest narzędziem, które  zapewnia precyzyjną kontrolę ciśnienia gazów na wyjściu z butli. Asortyment LUT-SPAW obejmuje reduktory gazowe, które są przystosowane do różnych rodzajów gazów. Reduktory renomowanych marek znane z niezawodności i precyzji, są idealnym wyborem dla profesjonalistów. Zapewniają stabilny przepływ gazu, co jest kluczowe dla uzyskania optymalnych wyników lutowania Pozwalają zredukować ciśnienie pobierane z butli, a tym samym dostosować je do pożądanej wartości i rodzaju wykonywanej pracy. Palniki do lutowania (gazowe) należy połączyć z reduktorem, zwiększając bezpieczeństwo pracy i kontrolę nad lutowaniem. Jednym z elementów reduktora jest manometr, który pozwala sprawdzić, jakie jest ciśnienie w butli oraz na wylocie. Reduktory butlowe dostępne w LUT-SPAW są zaprojektowane tak, aby wytrzymać ciężkie warunki pracy.

BEZPIECZNIKI

Bezpieczniki gazowe to podstawa bezpieczeństwa pracy z gazami palnymi i wybuchowymi. Chronią nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim osobę, która się nim posługuje. Palniki do lutowania zawsze powinny zostać odpowiednio zabezpieczone, a w tym celu sprawdzi się bezpiecznik suchy, który montuje się na wyjściu reduktora. Bezpieczniki gazowe mają dwa zadania: zapobiec przepływowi gazu w złym kierunku oraz uniemożliwić rozprzestrzenianie ognia. Co więcej, stosowanie bezpieczników gazowych to także wymóg prawny. Bezpieczniki suche z filtrem, zaworem zwrotnym, elementem hamującym rozprzestrzenianie się płomienia i automatycznym odcinaniem gazu przy przeciążeniach termicznych, montowane są na wylocie reduktora butlowego lub przy palniku.

ROZGAŁĘZIACZE
DO GAZÓW

Rozgałęziacz do gazów palnych umożliwia równoczesne pobieranie gazu przez dwa  urządzenia, dzięki czemu można podłączyć dwa palniki do lutowania i korzystać z nich jednocześnie. Rozgałęziacz gazów montuje się bezpośrednio na króćcu wylotowym. Oferujemy zarówno rozgałęziacze do gazów palnych, które można stosować z np. acetylenem lub propanem oraz rozgałęziacze do tlenu.

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami, odpowiedzą na nie w zakresie osprzętu gazowego do lutowania.