LUT-SPAW-logo-Biale

ul. Zakrzowska 21 A
51-318 Wrocław

+48 71 326 93 95

Czym są segmenty i pierścienie diamentowe?

Wiertła koronowe składają się ze stalowej rury z uchwytem do zamocowania w wiertnicy, do której przylutowane są segmenty diamentowe lub pierścienie diamentowe.

Segmenty diamentowe

Wiertła koronowe składają się ze stalowej rury z uchwytem do zamocowania w wiertnicy, do której przylutowane są segmenty diamentowe lub pierścienie diamentowe.to jeden z głównych elementów wierteł stosowanych w technice diamentowej. Są one wykonane ze starannie wyselekcjonowanych rodzajów diamentów i metali o dokładnie określonych parametrach, które łączy się ze sobą za pomocą spiekania. Dzięki temu uzyskiwany jest odpowiedni kształt segmentów oraz jego właściwą twardość i odporność na ścieranie.

o-firmie1
o-firmie3
td01

Pierścienie diamentowe

do wierteł koronowych to segmenty o charakterystycznym okrągłym kształcie. Stosuje się je do średnicy 42 mm, powyżej do wierteł lutowane są segmenty diamentowe. 
Wiertła koronowe diamentowe przy wykorzystaniu segmentów i pierścieni mogą wiercić otwory o dużych średnicach w tak twardych materiałach budowlanych, jak beton i żelbeton. Dzięki nim praca jest niezwykle efektywna, gdyż przechodzą przez grube elementy zbrojenia z dużą prędkością. Najlepiej sprawdzają się przy wierceniu na mokro.
Zaletą, jaką mają narzędzia diamentowe, jest również precyzja wykonywania otworów, niski poziom hałasu i zapylenia. Można nimi wykonywać wiercenia o dowolnych średnicach i pod dowolnymi kątami. Polecamy Państwu segmenty i pierścienie diamentowe do wiercenia otworów w betonie i żelbetonie z naszej oferty. W razie potrzeby służymy profesjonalną poradą w ich doborze.
Oprócz narzędzi diamentowych oferujemy również akcesoria i materiały do lutowania, które zapewniają uzyskanie złączy o wymaganej jakości. Zapraszamy do współpracy!

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami, odpowiedzą na nie w zakresie technik diamentowych