Palniki


Project Description
  • 0
  • 23 sierpnia 2017

PALNIKI LUTOWNICZE

PALINIKI

Lutowanie jest procesem tworzenia złączy, który wymaga podgrzania materiału i lutu do wysokiej temperatury. Aby ją osiągnąć, wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia do lutowania, wśród których znajdują się między innymi palniki. Lutowanie palnikiem wiąże się z wykorzystaniem gazu, który najczęściej jest mieszanką propanu – butanu, gazu ziemnego, acetylenu i tlenu w różnych kombinacjach. Za pomocą palnika można wykonywać lutowanie twarde lub miękkie. Do drugiego typu połączeń stosuje się luty miękkie o temperaturze topnienia poniżej 450 st. C.

Palniki w naszej ofercie:

W swojej ofercie posiadamy:

PALNIK CYKLONOWY PCL -241P

palnik1 - Palniki

Palnik propanowy wykorzystywany do lutowania miękkiego elementów w miedzianych instalacjach wody pitnej i C.O. Zasilany przez regulator ciśnienia RC-10 z butli z propanem-butanem: 10 kg, 3 kg lub 2 kg i powietrzem z atmosfery.

PALNIK CYKLONOWY PCL -241P

palnik1 - Palniki

Palnik propanowy wykorzystywany do lutowania miękkiego elementów w miedzianych instalacjach wody pitnej i C.O. Zasilany przez regulator ciśnienia RC-10 z butli z propanem-butanem: 10 kg, 3 kg lub 2 kg i powietrzem z atmosfery.

PALNIK JETSOUD (propanowo-tlenowy)

palnik2 - Palniki

Palnik JETSOUD to palnik inżektorowy, niskociśnieniowy z możliwością zastosowania dysz o różnych wydajnościach. Wygięta nasadka, duża łatwość regulacji płomienia przekładają się na wysoki komfort pracy. Palnik jest wyposażony w 7 wymiennych dysz różnej mocy, dzięki którym można dostosować moc palnika do wykonywanych prac.

PALNIK MINITHERM (propanowo-tlenowy)

small fot 127 1 - Palniki

Palnik o wysokiej przepustowości oraz szerokim wyborze końcówek jest idealnym rozwiązaniem dla przemysłu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich końcówek może pracować na mieszankach propan-tlen lub gaz ziemny-tlen. Ze względu na mały ciężar palnik idealnie nadaje się do ciągłej pracy. Jego niewielkie rozmiary umożliwiają wykonywanie prac w trudnych pozycjach zapewniając dostateczną swobodę ruchu.

Istnieje możliwość wyposażenia palnika w nasadki widełkowe oraz wielootworowe pojedyncze i widełkowe nadające się do szybkiego podgrzewania i lutowania elementów ze stali i metali nieżelaznych o dużej powierzchni. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego inżektora ze stożkową złączką istnieje możliwość wyposażenia palnika w mikronasadki igłowe. Znajdują one zastosowanie w sytuacjach gdzie wymagane jest punktowe nagrzewanie bez niepotrzebnego podgrzewania sąsiadujących powierzchni.

PALNIK PL-006PZ (propanowo-tlenowy)

palnik4 - Palniki

Palnik PL-006PZ jest palnikiem zasilanym mieszanką propan-tlen lub gaz ziemny-tlen. Istnieje możliwość zmiany wydajności palnika i dostosowanie do charakteru wykonywanej pracy przez zastosowanie końcówki o odpowiedniej mocy. Palnik wyposażony jest w 7 wymiennych dysz różnej mocy. Przeznaczony jest do lutowania metali i stopów, podgrzewania oraz opalania.

PALNIK PS 141 A KOMPAKT (acetylen-tlen)

palnik5 - Palniki

Palnik zasilany mieszanką acetylen-tlen, przeznaczony do lutowania twardego, spawania metali kolorowych oraz podgrzewania. Rękojeść palnika wyposażona jest w bezpieczniki znajdujące się w jej wnętrzu.

PALNIK MINITHERM (acetylen-tlen)

palnik3 - Palniki

Palnik o wysokiej przepustowości oraz szerokim wyborze końcówek jest idealnym rozwiązaniem dla przemysłu. Ze względu na uniwersalność rękojeść palnika przy zastosowaniu odpowiednich końcówek może pracować na mieszance acetylen-tlen lub wodór-tlen. Ze względu na mały ciężar palnik idealnie nadaje się się do prac o charakterze ciągłym. Jego niewielkie rozmiary umożliwiają wykonywanie prac w trudnych pozycjach zapewniając dostateczną swobodę ruchu.

Call Now Button
kursy surowców2 - Kursy surowcow - mobile
kursy surowców2 - Kursy surowców
LUT-SPAW od ponad dwudziestu pięciu lat specjalizuje się w procesach łączenia materiałów
Lutowanie płomieniowe, indukcyjne, piecowe
lutowanie mosiądzu, miedzi i aluminium, stali kwasoodpornych, węglików spiekanych, wolframu i molibdenu