Lutowanie piecowe
Lutowanie piecowe
Lutowanie piecowe jest wykorzystywane głównie w przypadku produkcji wielkoseryjnej, konstrukcji złożonych z wielu połączeń oraz lutowania wysokotemperaturowego trudno redukujących się metali. Lutowanie twarde piecowe to proces, w którym lutowane elementy z naniesionym lutem w postaci kształtek lub pasty lutowniczej umieszczane są na taśmie przelotowego pieca i są łączone przez niżej topliwe.
Lutowanie piecowe odbywa się głównie w piecach z atmosferami redukującymi obojętnymi lub w próżni. Gazy redukujące zastępują tradycyjne topniki. Najtańsze do wytworzenia są gazy ochronne egzotermiczne. Uzyskuje się je bezpośrednio w piecu z częściowego spalania gazów palnych jak gaz ziemny, propan, butan. Nadają się one głównie do lutowania piecowego stali niestopowych, niskostopowych i miedzi. Do zalet efektywnego i precyzyjnego lutowania piecowego metali należą:
- równomierne nagrzewanie,
- bardzo wysoka powtarzalność procesu,
- precyzyjna kontrola parametrów lutowania,
- wysoka estetyka i jakość wykonywanych złączy,
- duża wydajność,
znaczne skrócenie lub całkowite wyeliminowanie procesu czyszczenia po lutowaniu, - wyeliminowanie konieczności stosowania tradycyjnych topników do lutowania (wspomaganie topnikami tradycyjnymi występuję tylko w niektórych przypadkach).
Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży. W zapytaniu prosimy o określić: - rodzaj i wymiary łączonych elementów,
rodzaj materiału, z którego wykonane są łączone elementy, - parametry techniczne połączenia,
- wymagania jakościowe,
aktualną wielkość produkcji, - docelową wielkość produkcji.