Luty Cynowe


Project Description
  • 0
  • 23 sierpnia 2017

LUTY CYNOWE

LUTY CYNOWE

small fot 62 1 - Luty Cynowe

Luty cynowe charakteryzuje niska temperatura topnienia, w przedziale od 217 do 250 st. C. dlatego są one kwalifikowane jako luty miękkie. Podobnymi parametrami charakteryzuje się drut, pręt i pasta lutownicza na bazie cyny. Dzięki swoim właściwościom luty cynowe są wykorzystywane do tworzenia połączeń miedź-miedź w instalacjach wody pitnej i centralnego ogrzewania. Za ich pomocą realizuje się też lutowanie miedzi w przemyśle elektrotechnicznym.

Dostarczamy spoiwa lutownicze produkowane z metali najwyższej czystości, co pozwala na skuteczne eliminowanie wad lutowniczych powstających w procesie lutowania.

small fot 62 1 - Luty Cynowe

Dostarczamy spoiwa produkowane z metali najwyższej czystości co pozwala na skuteczne eliminowanie wad lutowniczych powstających w procesie lutowania. 

ProduktSkład %Zakres temp.
topnienia
Norma PN EN 29453Zastosowanie
SnAgCu°C
Sn99Cu199-1230 - 240S-Sn99Cu1Lut stosowany głównie w przemyśle elektrotechnicznym do produkcji urządzeń oraz podzespołów elektronicznych.
Sn97Cu397-3230 - 250S-Sn97Cu3Lut przeznaczony do lutowania połączeń miedź-miedź w instalacjach wody pitnej oraz centralnego ogrzewania.
SAC 30596.530.5217-219S-Sn97AgCu0.5Lut do zastosowań w przemyśle elektronicznym.

Dostępne średnice drutu: 0,25 mm – 5,0 mm
Dostępne postaci drutu: druty monolityczne, druty z topnikiem
Dostępne formy stopów: druty, pręty, laski trójkątne

Wszystkie oferowane luty cynowe są wytwarzane według międzynarodowych standardów zgodnie z wytycznymi Europejskiej Dyrektywy RoHS. Naszym klientom pomagamy wyeliminować luty miękkie, które zawierają ołów. Uwzględniając specyfikę procesu lutowania, pomagamy w dobrze odpowiedniego stopu bezołowiowego, który spełni wszystkie stawiane przez klienta wymagania, czyniąc jednocześnie jego produkcję bezpieczniejszą dla zdrowia i środowiska.

 

small fot 65 1 - Luty Cynowe

Pasty lutownicze na bazie cyny

Pasta lutownicza INSTALFIX jest produktem, który cechuje wysoka wydajność. Taką cechę zyskuje dzięki starannie dobranym lepiszczom, które umożliwiają jej nanoszenie w postaci cienkiej, równomiernej warstwy.

ProduktSkład %Zakres
temp. topnienia
Norma PN EN 29453Zastosowanie
SnAgCu°C
Pasta INSTALFIX 97-3230 - 250S-Sn97Cu3Pasta przeznaczona do lutowania połączeń miedź-miedź w instalacjach wody pitnej oraz centralnego ogrzewania.
Pasta INSTALFIX SOLAR97-3230 - 250S-Sn97Cu3Pasta niekorozyjna przeznaczona do lutowania miękkiego miedzi.

Pasta lutownicza INSTALFIX jest dostępna w opakowaniach 50 g, 100 g, 200 g, 250 g.

Dzięki zdolności doskonałego wypełniania szczelin lutowniczych pasta INSTALFIX umożliwia uzyskanie bardzo dobrej jakości złączy, o wysokiej wytrzymałości na ścinanie.

kursy surowców2 - Kursy surowcow - mobile
kursy surowców2 - Kursy surowców
LUT-SPAW od ponad dwudziestu pięciu lat specjalizuje się w procesach łączenia materiałów
Lutowanie płomieniowe, indukcyjne, piecowe
lutowanie mosiądzu, miedzi i aluminium, stali kwasoodpornych, węglików spiekanych, wolframu i molibdenu