Segmenty i pierścienie diamentowe


Project Description
  • 0
  • 23 sierpnia 2017

SEGMENTY I PIERŚCIENIE DIAMENTOWE

SEGMENTY I PIERŚCIENIE DIAMENTOWE

Segmenty diamentowe służą do pracy i regeneracji wierteł koronowych. Sprawdzają się podczas pracy w grubym kruszywie, żelbetonie oraz materiałach ścieralnych. Technika diamentowa, do której są wykorzystywane, pozwala na dość szybkie wiercenie otworów w twardych powierzchniach, np. beton. W naszej ofercie znajdą Państwo duży wybór pierścieni i segmentów diamentowych do wierteł oraz tarcze diamentowe. Polecamy także nasze akcesoria do lutowania.

Segmenty i pierścienie diamentowe w wiertłach koronowych

Segmenty diamentowe to jeden z głównych elementów wierteł stosowanych w technice diamentowej. Są one wykonane ze starannie wyselekcjowanych  rodzajów diamentów i metali o dokładnie określonych parametrach, które łączy się ze sobą za pomocą spiekania. Dzięki temu uzyskiwany jest odpowiedni kształt segmentów oraz jego właściwą twardość i odporność na ścieranie.

Pierścienie diamentowe do wierteł koronowych to segmenty o charakterystycznym okrągłym kształcie. Stosuje się je do średnicy 42 mm, powyżej do wierteł lutowane są segmenty diamentowe. Wiertła koronowe składają się ze stalowej rury z uchwytem do zamocowania wiertnicy, a ich częścią roboczą są właśnie przymocowywane segmenty. Nie posiadają one tradycyjnego świdra jak pozostałe wiertła.

Segmenty i pierścienie diamentowe – zalety

Diamentowe wiertła koronowe przy wykorzystaniu segmentów i pierścieni mogą wiercić otwory o dużych średnicach w tak twardych materiałach budowlanych, jak beton i żelbeton. Dzięki nim praca jest niezwykle efektywna, gdyż przechodzą przez grube elementy zbrojenia z dużą prędkością. Świetnie sprawdzają się przy wierceniu na mokro.

Zaletą diamentowych elementów jest również precyzja wykonywania otworów i niski poziom hałasu i zapylenia. Można nimi wykonywać wiercenia o dowolnych średnicach i pod dowolnymi kątami.

Polecamy Państwu segmenty i pierścienie diamentowe do wiercenia z naszej oferty. W razie potrzeby służymy profesjonalną poradą w ich doborze.

small fot 10 - Segmenty i pierścienie diamentowe
small fot 11 - Segmenty i pierścienie diamentowe
Call Now Button